تبلیغات
عینک آفتابی | عینک طبی قندیل - مطالب مرداد 1395

عینک آفتابی اصل

نویسنده :
تاریخ:پنجشنبه 21 مرداد 1395-12:52 ق.ظ

عینک آفتابی اصل عینکی است که جاذب حداقل 90 تا 95 درصد اشعه ‌ماورای بنفش باشد. تعیین این میزان درصد جذب اشعه، توسط دستگاه‌های مخصوصی در مراکز معتبر عینک فروشی تشخیص داده می‌شود.یک عینک آفتابی استاندارد عینکی است که وقتی آن را در مقابل یک صفحه طرح دار تکان می‌دهیم، نباید صفحه موج دار و تار و کج و معوج دیده شود.

عینک اصل آفتابی

همراه عینک های آفتابی یک کارت یا لیبل و با بر چسبی ارائه میشود که اطلاعات مهمی بر روی آن نوشته می شود که این اطلاعات شامل مقدار و یا درصد جذب یو وی ، درصد خش پذیری عدسی، و .. است که یک عینک خوب نتنها می بایست این اطلاعات را همراه خود داشته باشد بلکه به طور مثال در مقابل خش مقاوم و جذب یو وی بالا داشته باشد. عدم ارائه این اطلاعات همراه عینک سندی بر عدم اصالت و کیفیت عینک است.

نحوه تشخیص عینک آفتابی اصلداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

عینک طبی آفتابی

نویسنده :
تاریخ:یکشنبه 17 مرداد 1395-10:15 ب.ظ

­بعضی از عینکهایی که جهت مصارف طبی به کار می روند، اما از عدسیهای طبی- آفتابی(انواع عدسیهای رنگی و یا فتوکرومیک) استفاده می کنند عینکهای طبی- آفتابی گفته می شود.مدل و استایل اکثر عینک‌های طبّی- آفتابی شبیه عینک‌های آفتابی غیر طبّی است، یعنی حتی از نظر مد و فشن، ستاره‌های که از آن‌ها استفاده می‌کنند و طرّاحانی که در این زمینه کار می‌کنند، عینک‌های طبّی- آفتابی با عینک‌های آفتابی تفاوت و فرق معناداری ندارند.

به نظرتون داشتن یک عینک طبّی-آفتابی ایده‌ی خوبیه؟

اگر شما عینکی هستین زمانی رو فرض کنید که دارین با ماشینتون توی جادّه حرکت می‌کنین و یهو تو زاویه‌ای قرار می‌گیرین که آفتاب مستقیم می‌زنه توی چشماتون، وقتی این تابش مستقیم ادامه پیدا می‌کنه دیگه تنگ کردن چشما جواب نمیده و ناخودآگاه به این فکر می‌افتین که " کاش یه لنز آفتابی بود که می‌شد هروقت خواستم به حالت آهنربایی بچسبونم روی عینک طبّیم تا جلوی تابش آفتاب رو بگیره و هر وقت نمی خواستمش از روی عینک طبّیم برش دارم...!"

در یک همچین موقعیتی عینک‌های طبّی-آفتابی خیلی مناسب‌تر از ابزار اضافی سوارشونده روی عینک طبّی هستن.عینک‌های طبّی- آفتابی از تنوّع خوبی در مدل‌های فریم برخوردارند

مدل و استایل اکثر عینک‌های طبّی- آفتابی شبیه عینک‌های آفتابی غیر طبّی است، یعنی حتی از نظر مد و فشن، ستاره‌های که از آن‌ها استفاده می‌کنند و طرّاحانی که در این زمینه کار می‌کنند، عینک‌های طبّی- آفتابی با عینک‌های آفتابی تفاوت و فرق معناداری ندارند.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

عینک مقوایی واقعیت مجازی Spot - Spot Cardboard Virtual

نویسنده :
تاریخ:یکشنبه 17 مرداد 1395-10:07 ب.ظ

عینک مقوایی واقعیت مجازی Spot - Spot Cardboard Virtual با طراحی عجیب و منحصر بفرد برای اوین بار.واقعیت مجازی فناوری‌ای است که در آن محیط مجازی در جلوی چشمان شما قرار می‌گیرد. به این‌گونه که بدن انسان با محیط عینک مجازی همگام می‌شود. وقتی هدست واقعیت مجازی را در جلوی چشمان خود قرار می‌دهید، فضایی را می‌بیند که با تغییر حرکت صورت به اطراف، محیط نیز تغییر می‌کند و با جهت دید شما همگام می‌شود. این محیط‌ها ممکن است یا به‌صورت گرافیک رایانه‌ای سه‌بعدی یا فیلم و تصویری 360 درجه از محیط‌های مجازی باشند که از قبل ثبت‌شده‌اند. تصویر ایجادشده در عینک واقعیت مجازی به‌گونه‌ای است که هر وقت سرخود را حرکت می‌دهید، تصویری که می‌بینید هم تغییر می‌کند، به صورتی که احساس می‌کنید در آن محیط قرار گرفته‌اید و واقعیت را لمس می‌کنید. با عینک واقعیت مجازی می‌توانید بازی‌هایی با هیجان بالا را تجربه کنید. در این حالت حس این که خودتان نقش اول آن بازی هستید را خواهید داشت. یا می‌توانید از دیدن مکان‌های جذاب لذت برده و حس یک سفر خوب را تجربه کنید.

عینک واقعیت مجازی

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

عینک طبی

نویسنده :
تاریخ:یکشنبه 17 مرداد 1395-09:44 ب.ظ

عینکهای طبی به آن دسته از عینکهایی که، عدسیهای تجویزی، جهت رفع عیوب انکساری در آنها نصب می شود، عینکهای طبی می گویند؛ که در مدلهای گوناگون و با مواد مختلف ساخته می شوند.این عینک ها در مدل های گوناگون و با مواد مختلفی ساخته میشوند.اگر برای معایب دوربینی و نزدیک بینی استفاده شود و به شکل محدب و مقعر ساخته میشوند و اگر برای درمان لوچی چشم استفاده شوند به شکل منشور ساخته میشوند
در ساختن عینک های طبی حتما باید به نکات زیر توجه نمود:

الف) ساختمان فریم                  ب) ساختمان دماغه

ج) ساختمان دسته ها                 د) ساختمان اندپیس

تاریخچه

عینک اولین بار در قرن سیزدهم میلادی در اروپا استفاده شد. با تکامل صنعت چاپ در قرن پانزدهم استفاده از عینک افزایش یافت اما در قرن حاضر و با اجرای برنامهٔ آموزش عمومی استفاده از آن گسترش یافته است.

نمره عینک

تعیین و نوشتن نسخه برای عینک طبی وظیفه چشم پزشک یا اپتومتریست (بینایی سنج) می‌باشد. در نسخه، نمره عینک با سه عدد مشخص می‌شود: برای مثال شماره ۱۸۰* ۱/۵–۵- نمره یک عینک است. عدد اول نشاندهنده میزان دوربینی یا نزدیک بینی است. علامت جلویی آن نشاندهنده نزدیک بینی (علامت منفی) یا دوربینی (علامت مثبت) است. عدد دوم (۱/۵) نشاندهنده میزان آستیگماتیسم شماست. این عدد ممکن است با علامت مثبت یا منفی نوشته شود. عدد سوم (۱۸۰) محور آستیگماتیسم را نشان می‌دهد. برای مثال ۱۸۰ نشاندهنده افقی بودن محور آستیگماتیسم است؛ بنابراین شماره ۱۸۰* ۱/۵–۵- بدین معناست که بیمار نزدیک بینی متوسط و آستیگماتیسم متوسط در محور افقی دارد. نمره عینک طبی با واحدی به نام دیوپتر تعیین می‌شود. بینایی سنجها تنها گروهی هستند که در دانشگاه تجویز، ساخت و فروش عینک طبی را به صورت علمی و تخصصی فرامی‌گیرند.

امروزه گاه برای زیبایی، دید بهتر و یا مقاصد درمانی دیگر به جای عینک طبی از لنز چشمی استفاده می‌شود.
جنس عدسی

عینک طبی زنانه

عینک طبی زنانه

در ساخت عدسی عینک‌های طبی معمولاً از یکی از مواد زیر استفاده می‌شود:

شیشه
    به سنت و در زمان‌های قدیم عدسی عینک‌ها را از شیشه می‌ساختند. امروزه نیز همچنان گاه عدسی‌ها را از شیشه می‌سازند. از ویژگی‌های مثبت شیشه خش‌ناپذیری و شفافیت آن است. ویژگی‌های ناخوشایند شیشه وزن زیاد و شکنندگی‌است. همچنین در نمره‌های بالا ضخامت عدسی‌های شیشه‌ای به نسبت پلی‌کربناتی زیاد است. اگر حفاظت چشم از اشعهٔ فرابنفش هم مدنظر باشد عدسی‌های شیشه‌ای نیازمند اعمال پوششی از یکی مادهٔ جلوگیر اشعهٔ فرابنفش‌اند.

پلاستیک CR39
    ‏ CR39 پرکاربردترین بسپار در صنعت عدسی‌سازی‌است. عدسی‌های پلاستیکی شکنندگی‌شان بسی کمتر از همتایان شیشه‌ای‌است و همچنین سبک‌ترند. چون پلاستیک از شیشه آسان‌تر خش می‌پذیرد، عدسی‌های پلاستیکی نیازمند اعمال‌شدن یکی پوشش نازک از ماده‌ای ضدخش بر سطح عدسی‌اند. این عدسی‌ها همانند عدسی‌های شیشه‌ای در نمره‌های بالا به نسبت عدسی‌های پلی‌کربانتی ضخیم‌اند. همچنین همانند عدسی‌های شیشه‌ای برای جلوگیری از برخورد اشعهٔ فرابنفش به چشم نیازمند اعمال پوشش ضدفرابنفش‌اند.

پلی‌کربنات
    پلی‌کربنات یکی از بهترین مواد برای ساختن عدسی‌های عینک است. عدسی‌های پلی‌کربناتی به‌شدت ناشکننده‌اند. به‌علاوه از عدسی‌های شیشه‌ای یا پلاستیکی هم‌نمره نازک‌تر و سبک‌ترند. ویژگی مثبت دیگرشان این است که جلو ورود اشعهٔ فرابنفش را به طور کامل می‌گیرند. این عیب در آنها هست که در نمره‌های بالا دید جانبی را بیشتر از همتایان شیشه‌ای و پلاستیکی محدود می‌کنند. خش‌پذیری پلی‌کربنات بیشتر از آنِ شیشه‌است و از این رو نیازمند اعمال پوشش ضدخش است. به علاوه ضریب بازتابش از شیشه و پلاستیک بیشتر است و از این رو نیاز به اعمال پوشش ضدبازتاب بیشتر احساس می‌شود.

عینک طبی مردانه

عینک طبی ارزان,عینک طبی زنانه,عینک طبی مردانه,انواع عینک طبیداغ کن - کلوب دات کام
نظرات()